تولید سه راهی گاز به روش هیدروفرمینگ

5/5

روش تولید سه راهی گاز به روش هیدروفرمینگ ۷ مرحله دارد:

  • انتخاب مواد اولیه مرغوب
  • برش لوله
  • پرس هیدرولیک
  • فرم دهی قطعه
  • تمیزکاری و ماشین کاری در دو فاز
  • رنگ کاری با رنگ نانو
  • بسته بندی

هیدروفرمینگ به معنی فرم دهی و شکل دهی به فلزات با استفاده از نیروی هیدرولیک می باشد.

تولید سه راهی گاز در دو گروه بدون درز (که در ایران به مانیسمان معروف است) و درزدار (یا درزجوش) انجام می شود. جالب آن است که نام مانیسمان، نام برند اولین شرکت فرانسوی واردکننده لوله بدون درز می باشد که به غلط در ایران به نوع کالا اطلاق شده است. لوله های بدون درز در دنیا به سیم لس (seamless) شناخته می شود.

تولید سه راهی گاز به روش هیدروفرمینگ
تولید سه راهی گاز چگونه است؟

 

انتخاب مواد اولیه مرغوب:

مواد اولیه در تولید سه راهی گاز، لوله گاز سپاهان یا لوله مانیسمان اهواز صادراتی می باشد. مناسب ترین انتخاب برای لوله، برند سپاهان گازی یا سپاهان api  می باشد. علت هم نوع جوش قوی و ورق فولاد مبارکه استفاده شده در لوله می باشد.

مواد اولیه تولید سه راهی گازی

برش لوله:

برای تولید سه راهی گاز ابتدا لوله گازی با طول محاسبه شده برش می خورد. به دلایل فنی، باید لوله بصورت دوار برش بخورد و برش اره ای صلاح نیست. علت هم عمود بودن برش بر محور لوله است. در ادامه خواهید دید که در صورت عمود نبودن صفحه برش بر محور لوله، شفت جک قادر به مسدود کردن لحظه ای آب داخل لوله نخواهد بود.

طول برش حدود ۲۵ درصد بالاتر از اندازه نهایی سه راهی است. قرار است که قطعه داخل پرس، به صورت هدفمند دچار کاهش طول گردد.

برش لوله گازی

پرس هیدرولیک:

پرس هیدرولیک شامل چهار جک به صورت دو به دو روبروی هم است.

  • جک بالا که جک اصلی بوده و با نیرویی حدود۴۰۰ الی ۱۰۰۰ تن، قسمت بالایی قالب را به قسمت پایین قالب فشار می دهد.(عمودی)
  • تعداد۲ عدد جک افقی روبرو به هم. عملیات فرم دهی اصلی سه راهی، توسط این دو جک انجام می گردد. قدرت این جک ها به دو عامل بستگی دارد. سایز سه راهی، و ضخامت ورق لوله.

نکته: عامل تعیین کننده در کیفیت سه راهی، سرعت حرکت این دو جک رو به هم میباشد. هرچه سرعت حرکت ملایم تر باشد، فرم دهی و تولید سه راهی گاز، درست تر انجام می گیرد.

  • جک زیر که عملا جک بسیار ضعیفی است. بعد از پایان فرم دهی، قطعه را به صورت عمودی به بیرون قالب می پراند. به همین علت به “جک پران” نیز معروف است.

جک بالا دو قطعه قالب را با نیرویی حدود۴۰۰ الی ۱۰۰۰ تن به پایین فشار می دهد.

پرس هیدرولیک

فرم دهی قطعه:

در مرحله‌ی بعدی فرآیند تولید سه راهی گاز، داخل قطعه پر از آب می شود. در نسل های قبل از این، آب توسط یک مجرا پمپ می گردید. اما در دستگاه های به روزتر، کل قالب در حوض آب شناور است.

دو جک از دو طرف در جهت افق به سمت هم حرکت کرده و درگام اول درب لوله توسط شفت جک، مسدود می شود. این امر باعث محبوس شدن آب داخل قطعه می گردد. ادامه حرکت دو جک افقی به سمت هم ، باعث می شود که با فشرده شدن و کوچک شدن طول قطعه، آب محبوس شده از محل ناف قالب که در زیر تعبیه شده است، قطعه را فرم داده و ناف سه راهی را ایجاد نماید.

فرم دهی سه راهی

گاهی اوقات، ادامه ی حرکت جک ها به سمت هم، باعث ترکیدگی ناف سه راه با صدای مهیب می گردد. این امر، تنها در صورتیکه ترکیدگی در جای صحیح باشد، قابل چشم پوشی است. چرا که در عملیات ماشین کاری اصلاح می گردد.

ترکیدگی ناف سه راهی

تمیز کاری و ماشین کاری در ۲ فاز:

مرحله بعدی تولید سه راهی گاز، تمیزکاری و ماشین کاری می باشد. قطعه بعد از شات بلاست وارد مرحله ماشین کاری می شود. این امر باعث ایجاد زاویه جوشکاری مناسب می گردد. ضمناً لبه های دو سر لوله که در اثر فرم دهی، شکل نامناسب گرفته، اصلاح می شود.

ماشین کاری در دو فاز انجام می شود. در فاز اول، دو سر اصلی قطعه ماشین کاری می گردد. جهت تقارن ناف قطعه، بهتر است که دو کله هم زمان تراش بخورد.

تمیز کاری سه راهی

فاز دوم، ماشین کاری ناف قطعه است که نکات ظریفی دارد. این مرحله با دستگاه تراش انجام می گردد. ناف پر قطعه، سوراخ شده و لبه های مانده ابزار پخ می خورد. زاویه ی الماس نکاتی دارد که در کیفیت خروجی سه راهی اتصالات گاز اثر جدی دارد.

ماشین کاری سه راهی

رنگ کاری:

مرحله ی نهایی عملیات رنگ کاری قطعه می باشد. البته نوع رنگ انتخابی بسیار مهم است. چرا که در صورت انتخاب رنگ غیر نانو، عملیات جوشکاری اتصالات و لوله های گاز، دچار اشکال می گردد. بعد از رنگ کاری و مارک استاندارد روی اتصالات، سه راهی بسته بندی شده و آماده ی ارائه به بازار می باشد.

رنگ کاری سه راهی گازی

بسته بندی:

بسته بندی سه راهی گازی در شرکت اتصالات گاز آریا، یکی از نقاط قوت می باشد اولاً نوع کیسه ها در گروه های مختلف، متفاوت است. ثانیاً کیسه های اتصالات، علاوه بر بسته بندی اصلی، دارای بچه بسته بندی نیز می باشد.

 

بسته بندی اتصالات گاز آریا

روشی که مطالعه فرمودید، روش تولید سه راهی به روش سرد بود.

شما می توانید، به مقاله “روش تولید سه راهی گاز به روش گرم در همین سایت مراجعه و مطالعه فرمایید.

شما می‌توانید دروت تمایل مقاله های تولید زانو به روش گرم و همچنین تولید زانو به روش سرد را نیز در وبلاگ آریاپایپ مطالعه فرمایید.

اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در print

این مطالب را هم حتما بخوانید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *