سوالات متداول

در صورتی که سوال و پاسخ مورد نظرتان را پیدا نکردید با ما تماس بگیرید.

در ابتدا صورت خرید به همراه اطلاعات کامل محل ارسال بار و مشخصات فردی خود را در واتس اپ یا تلگرام آریا جام ارسال نمایید.

کارشناسان آریا پس از بررسی صورت خرید شما، پیش فاکتور ارسال می کنند.

در صورت نیاز، تغییرات و اصلاحات توسط شما اعلام می گردد و انجام اصلاحات توسط کارشناسان آریا صورت می گیرد و مجددا پیش فاکتور ارسال می گردد.

پس از تایید پیش فاکتور توسط شما، بایستی واریزی انجام داده و تصویر واریزی را ارسال نمایید. سفارش شما به مقصد ارسال می گردد.

لطفا در هنگام بررسی پیش فاکتور به نوع، برند، تعداد و قیمت هر محصول توجه گردد تا از بروز هر گونه خطای احتمالی خودداری گردد.

آریا جام تولید کننده اتصالات گازی درزدار، مانیسمان رده ۲۰ و مانیسمان رده ۴۰ (فشار قوی) و انواع بست لوله می باشد.

شما می توانید انواع لوله درزدار، لوله api ، لوله مانیسمان رده ۲۰ و رده ۴۰ را از آریا جام تهیه نمایید.

همچنین آریا جام ارائه دهنده ۰ تا ۱۰۰ ملزومات لوله کشی گاز روکار، توکار و آتش نشانی می باشد.

اتصالات لوله کشی روکار می تواند درزدار باشد. اما گاهی در نظارت های پیچیده و حساس تر، از تأسیساتی تقاضای اتصالات بدون درز (مانیسمان) می شود. از نظر مبحث ۱۷ ساختمان، لوله کشی گاز روکار با اتصالات درزدار و لوله های درزدار با مارک استاندارد می باشد که بهترین پیشنهاد، اتصالات گاز آریا می باشد.

برای لوله کشی گاز توکار، اتصالات حتماً باید مانیسمان (بدون درز) باشند. اما لوله ها می توانند مانیسمان یا API باشند.

در لوله کشی آتش نشانی، چه به صورت توکار و چه به صورت روکار، الزاماً در تمام شبکه باید از اتصالات مانیسمان (بدون درز) استفاده شود.

متاسفانه اتصالات درز مخفی بنکن در ایران، از طریق تولیدکنندگان یا و.اردکنندگان ناسالم، وارد مسیر اجرا در تأسیسات شده، که بسیار کار خطرناکی است. اگر با نظارت کارگروه های مهندسی یا سازمان نظام مهندسی قرار شد که لوله ها و اتصالات، رده ۴۰ مانیسمان باشند، توصیه می شود از اتصالات رده ۴۰ شرکت آریا استفاده شود. اتصالات رده چهل آریا، کاملا استاندارد،  بدون درز و با قدرت تحمل فشار بیش از ۱۷۰ بار فشار (معادل PSI 2500) می باشند.

مدنظر باشد که در لوله لوله کشی آتش نشانی حداقل ۱۰ الی ۱۵ بار محصولات تست می شود. در صورتیکه محجصولات رده ۴۰ و حتی مانیسمان های رده ۲۰ شرکت آریا، تا ۱۷۰ بار تست می شود. برای ملاحظه نتایج آزمون که در آزمایشگاه متالوژی رازی یا دانشگاه صنعتی شریف انجام می شود به لینک اطلاعات فنی وب سایت ما مراجعه نمائید.

برخلاف تصور عموم، لوله API نوعی لوله مانیسمان نیست، بلکه نوعی لوله درزدار است. در حالیکه مراحل تولید لوله API مانند مراحل تولید لوله درزدار است، تست استاندارد API که مخفف American petroleum institute  می باشد، روی این لوله انجام می گیرد.

با انجام تست استاندارد API روی برخی لوله های درزدار، این لوله ها API حساب می شوند. لوله های API قادرند تا ۸۰ بار فشار تحمل کنند. (هر ۱ بار معادل ۱۴.۵ PSI) می باشد. این لوله ها، به دلیل تحمل فشار بالا،  برای کار توکار مناسب اند.

  • سپاهان
  • سپنتا
  • کارخانه ساوه
  • کچو (جدیداً این کارخانه در اصفهان، به تولیدکنندگان لوله های API اضافه شده است. اما هنوز همه گیر نشده است.)

۲ برند در ایران، تایید شده اند.

  • نوارهای شرکت نیاشیمی که چون در قدیم، لایسنس شرکت شاییک کره را داشت، در بازار بعضی ها به محصولات نیاشیمی، شاییک هم می گویند.
  • نوارهای آلتن که تولید کننده های مختلفی دارد ولی بعضی از تولیدات به دلیل ضریب کشسان بالا و چسب های مناسبی که استفاده می کنند، توصیه می شود و اغلب از طریق سازمان نظام مهندسی به تأیید می رسند.