اتصالات مانیسمان

نویسنده: bajvand bajvand/دوشنبه, 21 بهمن,1398/دسته ها: اتصالات مانیسمان

لوله مانیسمان به لوله های بدون درز گفته میشود که از جنس فولاد ساخته شده است. این لوله ها از حرارت دادن، کشش و نورد به شکل دایره ای تبدیل میشوندکه کاملا یک تکه و یکپارچه است. استفاده از نیروی گریز از مرکز برای شکل دهی به لوله بدون درز نقش زیادی دارد. یکی دیگر از روش‌های تولید لوله مانیسمان ایجاد سوراخ در مرکز شمش دایره ای فولاد می‌باشد. این لوله معمولا در قطرهای پایین تولید می‌شود (تا سایز 8 اینچ) زیرا ساخت قطرهای بیشتر از این عدد، مقرون به صرفه نیست. لازم به ذکر است که مانیسمان در ابتدا نام برند آلمانی تولید کننده این نوع از لوله بود که به مرور زمان تبدیل به اسم این محصول شد. لوله مانیسمان یا لوله بدون درز به دلیل نداشتن خط جوش دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل فشار و تنش‌های فیزیکی می‌باشد. از لوله مانیسمان در صنایع نفت، پتروشیمی، گاز و در قطعه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اتصالات مانیسمان

 

لوله مانیسمان چیست؟


لوله مانیسمان یا لوله بدون درز یا بدون جوش همانطور که از نامش پیداست در مقابل لوله های با اتصال جوش قرار دارد که در اصطلاح علمی به آن SEAMLESS میگویند. لوله های جوش داده شده ضعیف تر از لوله های بدون جوش هستند که مقاومت لوله را به مقاومت جوش محدود می کنند، درحالی که لوله مانیسمان (لوله بدون درز) هیچ گونه اتصالی ندارند و از ساختار یک پارچه و مقاومی برخوردارند. لوله مانیسمان (لوله بدون درز) در برابر فشار بالا، دمای بالا، فشار مکانیکی و فرسایش میتوانند مقاومت کنند.

 

قیمت اتصالات  مانیسمان رده 40


قیمت اتصالات  مانیسمان رده 40 به عوامل مختلفی مانند متریال مورد استفاده، ابعاد، کاربرد اتصال، وزن و … برای تعیین قیمت اتصالات مانیسمان موثر است. یکی از پر کاربرد ترین سایز اتصالات بدون درز، اتصالات  مانیسمان رده 40 است. اتصالات مانیسمان رده ۴۰ مانند سایر اتصالات برای انشعاب گیری یا کم و زیاد کردن خطوط لوله و موارد این چنینی به کار برده می شود. در حالت کلی اتصالات، بر اساس آلیاژ به کار رفته برای ساختشان، نوع اتصال و آرایش لبه هایشان به انواع گوناگونی تقسیم می شوند. اتصالات مانیسمان رده ۴۰ برای وصل کردن لوله های مانیسمان این سایز به کاربرده می شوند و همانند سایر اتصالات دارای زانویی، سه راهی، تبدیل هم مرکز و غیر هم مرکز و … هستند. یکی از معتبرترین برندهای خارجی برای اتصالات مانیسمان رده ۴۰، اتصالات بنکن است. اما شرکت آریا پایپ با تولید بهترین محصول با کیفیت تولید داخلی بهترین و کم هزینه ترین راه را برای شما پیشنهاد میکند.

اتصالات مانیسمان

 
قیمت اتصالات رده 40


اتصالات رده 40 ، از انواع اتصالات رده 40 مانیسمان بوده که در سیستم های لوله کشی صنعتی، لوله کشی ساختمانی، موتورخانه  و تاسیسات نفت و گاز و همچنین سیستم های تحت فشار در نیروگاهها استفاده می شود. لوله و اتصالات مانیسمان رده ۴۰ با قطر و کاربرد های مختلف بوده و توسط کارخانه های داخلی و خارجی تولید و در بازار، عرضه می شود. جنس این نوع اتصالات، از فولاد بوده و به روش مانیسمان می باشد. اتصالات رده 40 دارای اندازه های مختلفی است که هرکدام قیمت مخصوص به خود را دارند.


 

Print

تعداد نمایش ها (74589)/نظرات (0)